Dresch Vonós Quartet - Érdi Jazz Fesztivál 2017

Tartalomhoz ugrás

Főmenü:

Előadóink
DRESCH VONÓS QUARTET
2016.09.09.  19 óra
Főtér / Pelikán sétány



Dresch Mihály Vonós Quartet
Dresch Mihály neve, bármilyen jazz-folk témájú beszélgetés első fél percében említésre kerül. Nem is csoda, hiszen a szaxofonos tökéletesen sajátos zenei világot alakított ki a két műfaj ötvözésével.
A nemzetközileg is ismert Dresch ezúttal új vonós quartettjével; ifj. Csoóri Sándor hegedűs, Brasnyó Antal brácsás és Bognár András nagybőgős társaságában zenél az Érdi Jazz Fesztiválon.
A Dresch életmű egy új arca a vonós quartet, ahol a fiatal - az új nemzedék - legegyedibb, virtuóz és a népzenét elemeiben ismerő zenészek a társak, akikkel folyamatosan változtatja, tágítja a műfaj határait. A muzsika pedig itt is úgy szól, úgy karcol, ahogy azt már megszokhattuk; egyedien, mesterien, a két műfaj határán lavírozva, páratlan élményt nyújtva a hallgatóságnak.

Dresch Mihály
Tizenhét évesen kezdett el komolyabban muzsikálni, Johnny Griffin játékának hatására választotta hangszerének a szaxofont. Zenei tanulmányait a jazz konzervatórium előkészítőjében kezdte, később felvételt nyert a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Jazz Tanszakára, ahol 1979-ben végzett.
Kezdetben elsősorban a klasszikus amerikai fekete jazz, valamint a gospel és a spirituálé iránt érdeklődött. A nyolcvanas évek elejétől kezdve rendszeresen koncertezett neves hazai jazzmuzsikusokkal. Első kvartettjét 1984-ben alapította, melynek a kilencvenes évek közepéig gyakorta változott a felállása.
Dresch Mihály számos rangos fesztiválra és jazzklubba kapott meghívást, fellépett többek között a Jazz & Wine Festival-on Olaszországban, a Festival Jazzcb-n Franciaországban, a Kalisz Festival-on Lengyelországban, a Jazz Brugge fesztiválon Belgiumban, a London Jazz Festival-on, a JazzFest Wien-en, a párizsi New Morning klubban. Pályafutása során olyan neves előadókkal lépett színpadra és készített felvételeket, mint John Tchicai, Archie Shepp, Roscoe Mitchell, Chico Freeman, Lee Konitz, David Murray és Dewey Redman.
Brasnyó Antal - brácsa
A zenész, aki mindig muzsikál, akárhol is legyen. 1981-ben született Újverbászon (Szerbia). Citerázni hét évesen kezdett, a brácsába 13 éves korában szeretett bele. Lajkó Félixszel 2OO3 óta zenélnek együtt, szinte az összes lemezén közreműködött, végigmuzsikáltak az egész világot. Újabban szóló projektjén dolgozik, illetve különféle zenészekkel működik együtt: Dresch Mihály, Csizmadia Anna, Csoóri Sándor "Sündi". 2O16 januárjában egy 14 tagú nagyzenekar élén adta elő saját, népzenei alapokon nyugvó számait.
ifj. Csoóri Sándor - brácsa
Csoóri Sándor "Sündi" Junior Prima díjas brácsás, előadómûvész, népzenész, a Buda Folk Band vezetõje.  Családja révén gyermekkorától kezdve körülveszi a mûvészet és annak szeretete. Zenekarával megteremti a Magyar Világi Népzene mûfaját. A népzenész brácsán, nagybőgőn, kobozon és bolgár tamburán játszik.

Bognár András - nagybőgő
Bognár András a Tárkány Mûvek bőgőse. Négy évesen kapta meg az első 1/8-os csellóját. Öt évesen nagy hatással volt rá egy Járdányi Gergely bőgő szóló est. Az Óbudai Népzene Iskolában tíz évig tanult Havasréti Pálnál. A Berkó együttesben zenélt, majd később a Rekontrában. 2OO6-tól a Honvéd Mûvészegyüttes hivatásos zenésze. 2OO8-tól Herczku Ágnes zenekarában is muzsikál.
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Vissza a tartalomhoz | Vissza a főmenühöz